تبلیغات
مطالب اینترنتی - اکسیژن درمانی و اوزن درمانی
 
مطالب اینترنتی
چهارشنبه 8 آذر 1396 :: نویسنده : نویسنده


         اکسیژن درمانی و اوزن درمانی

خبرگزاری آریا – جدیدترین روش درمانی روز دنیا برای بسیاری از بیماری‌ها با اکسیژن درمانی
مرکز اکسیژن درمانی اکسی مد
اکسی مد اولین مرکز سلامت با اکسیژن در ایران
اکسیژن درمانی یکی از پیشرفته‌ترین و جدید‌ترین روشهای درمانی در دنیاست. روش درمانی شگفت انگیزی که می‌تواند پایانی برای بسیاری از درد‌ها و بیماریهایی باشد که سال‌ها در بدن بیمار خانه کرده است. اکسی مد با مدیریت دکتر علی تارات فارغ التحصیل طب هایپر باریک از انگلستان و سنگاپور اولین مرکز سلامت با اکسیژن – با فشار بالا و هایپر باریک-در ایران است که می‌تواند با این روش درمانی قدمهای مثبتی در درمان بسیاری از بیماری‌ها بردارد. در تمام دنیا مراکزی وجود دارد که به آن‌ها اصطلاحا اکسیژن هیلینگ سنتر گفته می‌شود. یعنی مراکز سلامت با اکسیژن. این مراکز با روشهای مختلف مثل اکسیژن هایپر باریک، اکسیژن با فشار بالا و در حال ورزش، ازون درمانی و پلاسما ازون درمانی بیماریهای مختلف را درمان می‌کنند. مرکز اکسی مد تن‌ها مرکز اکسیژن درمانی در ایران است که هر چهار روش اکسیژن درمانی را انجام می‌دهد.
حوزه‌های درمانی اکسی مد شامل:
ازون تراپی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها زیبایی و جوانسازیلاغری، فیتنسسلامتی و درمان ایمن با اکسیژن درمانی با ورزش می باشد.
اکسیژن درمانی و اوزن درمانی
اکسیژن درمانی چیست و قرار است چه کار کند؟
اکسیژن درمانی یا طب هاپیر باریک یک اتاقک یا کپسول است که اکسیژن صد در صد با فشار بیش از یک اتمسفر در آن وجود دارد. اکسیژن درمانی برای چهارده بیماری که از طرف FDA ثابت شده است موارد مصرف دارد. اکسیژن درمانی موارد مصرف گسترده‌ای دارد. دکتر علی تارات درباره اکسیژن درمانی و اینکه گفته می‌شود آیا اکسیژن داروست یا نه می‌گوید: «اکسیژن دارو است. طبق تعریف FDA، اکسیژن% 100 که با فشار بیش از یک اتمسفر به بیمار داده می‌شود یک دارو حساب می‌شود و تنفس معمولی نیست.» بیش از یک قرن از مراحل ساخت اولین تجهیزات صنعتی و روش‌های درمانی در این نوع کپسول‌ها می‌گذرد. در این روش درمانی با افزایش فشار محیطی و تجویز اکسیژن 100 % به بیمار، باعث افزایش در میزان اکسیژن محلول در پلاسما (ذخیره اکسیژن در خون) و افزایش ضریب اشباع هموگلوبین Hb و میوگلوبین Mb (ذخیره اکسیژن در ماهیچه‌های اسکلتی) می‌شود و با افزایش فشار اکسیژن در تمام بافت‌های بدن تا بیست برابر بیشتر می‌شود. این افزایش غلظت اکسیژن با مکانیزهای متفاوتی باعث بهبود عملکرد سلول‌ها و تسهیل متابولیسم، به خصوص در بافتهای ایسکمیک (کم اکسیژن) می‌شود.
موارد مصرف اکسیژن درمانی بر اساس تایید FDA به شرح زیر است:
1 -آمبولی هوا یا گاز
2 – مسمومیت با منو اکسید کربن وسولفید دی هیدروژن
3 – قانقاریای گازی
4 – صدمات له شدگی، سندرم کارپارتمان، کلیه موارد ایسکمی حاد ترومانیک
5 – سندرم تقلیل فشار
6 -افزایش عبور زخمهای مشکل دار
7 – کم خونی شدید به دلیل از دست دادن خون
8 -عفونت‌های نکروز دهنده بافت نرم
9 -آبسه مقاوم به درمان
10 -آبسه داخل جمجمه
11 -صدمات بافتی در اثر پرتو درمانی
12 -نقص در پیوند گرافت و فلاپ پوستی
13 -سوختگی‌های حرارتی
درمان ام اس با اکسیژن درمانی
دکتر علی تارات معتقد است اکسیژن درمانی تاثیر شگفت انگیزی در درمان بیماری ام اس دارد. دکتر تارات در این باره توضیح می‌دهد: «بین 32 تا 48 جلسه پروتکل درمانی ام اس است که باید به صورت یک روز در میان انجام شود. یک پروسه درمانی سه ماهه است. وقتی ام آر آی قبل از اکسیژن درمانی را با ام آر آی بعد از درمان مقایسه می‌کنیم متوجه تغییرات شگفت انگیز این درمان می‌شویم. بافت مغز که به صورت نیمه صدمه دیده است با این روش به حالت طبیعی بر می‌گردد. بیمارانی که دستشان فلج شده یا لنگ می‌زنند با این روش دوباره توانایی‌های قبل از بیماری را پیدا می‌کنند.»
اکسیژن درمانی و اوزن درمانی
ازون درمانی شگفت انگیز
ازون درمانی از زانو درد گرفته تا آلزایمر، سرطان خون، پسوریازیس، ام اس، بیماریهای ریوی و خیلی بیماری‌های دیگر را درمان می‌کند. ازون یک داروی بی عارضه است. دکتر تارات درباره ازون درمانی بیشتر توضیح می‌دهد: «ازون هم مثل اکسیژن دارو حساب می‌شود. این دارو سه خاصیت عمده دارد؛ به شدت میکروب کش، قارچ کش و ویروس کش است و هر نوع عفونتی را از بین می‌برد. دوم اینکه؛ این ترکیب بی رنگ کننده است و به همین دلیل در کرمهای مخصوص پوست استفاده می‌شود. مورد آخر اینکه؛ ده برابر بیشتر از اکسیژن حل می‌شود و بین مایعهای بین سلولی و درون سلولی پوست کاملا اکسیژن را به پوست می‌رساند در عین حال که یک انرژی را آزاد می‌کند، یک جور اشعه گاماست که با طول موج مشخص باعث تحریک سلولهای زایا می‌شود و نهایتا روی خیلی از قسمتهای بدن و دستگاه گوارش و دستگاه تناسلی اثر مثبت دارد. چون این سه ارگان به شدت خودشان را بازسازی می‌کنند به همین دلیل روی این سه عضو بدن تاثیرات مهم و شگفت انگیزی دارد.»
درمان پسوریازیس با ازون درمانی
بیماری پسوریازیس با ازون درمان می‌شود. پسوریازیس یک بیماری خود ایمنی پوست است که مریض را از نظر روحی بسیار اذیت می‌کند. این ضایعات پوستی سال‌ها در بدن مریض می‌ماند، ولی حالا با ازون درمانی و کرمهای درمانی توانسته اند کاملا آن را کنترل کنند. از سال 2015 از روش‌های درمانی ازون و ترکیبات ازون دار مثل کرم ازون دار یا روغن‌های ازون دار استفاده شده و نتایج حیرت انگیزی بدست آمده است. روش‌های ازون درمانی برای پسوریازی بدون خطر و عارضه هستند و این بیماری در سنین 35 – 15 سالگی بروز می‌کند، ولی در مواردی که بیمار کهولت سن پیدا کرده می‌تواند سریع و وسیع اتفاق افتد.
پلاسما ازون تراپی و سلامی دوباره به زیبایی‌های فراموش شده
پلاسما ازون تراپی روشی برای جوانسازی پوست خانمهاست. یک روش غیر تهاجمی که در این روش از کرمهایی ازونی استفاده می‌شود که تحت لیسانس انگلیس تولید می‌شوند. پلاسما اوزن درمانی ترکیب اکسیژن با یک اتم اضافی است این اتم اضافه قدرت اکسیژن را افزایش می‌دهد O3 در واقع یک اکسیژن قدرتمندی بنام پلاسما اوزن درمانی در اختیار تمام سلول‌های زایای پوست قرار می‌گیرد، زیرا پلاسما اوزن درمانی فرم پر انرژی مولکولی از اکسیژن است این حالت از اکسیژن ناپایدار بوده و بوی خاصی دارد. اتم اضافی در این ساختار آن را به قوی‌ترین اکسید کننده و ضد عفونی کننده تبدیل کرده است. در پلاسما اوزن درمانی با متصل شدن اوزن به پروتئین‌های ضروری که برای تنفس سلولی حیاتی هستند به عنوان یک عامل جوان کننده عمل می‌کند. پلاسما اوزن درمانی یا پلاسما اوزن تراپی POZT درون زاد روشی است که بدون تزریق اوزن و به وسیله پلاسما اوزن، درمان انجام می‌شود و با عث افزایش جریان خون درپوست می‌شود. در نتیجه عاملی مهم درمهیا کردن مواد لازم برای ترمیم بافت‌های پوستی آسیب دیده به وسیله مواد شیمیایی است و با تحریک سلولی باعث ر‌ها سازی واسط‌های بین سلول‌های فعال سیستم ایمنی مثل اینترلوکین‌ها و اینترفرون‌های واسط التهاب و ترمیم می‌شود و اثر اکسیژن فعال در هر مولکول اوزن O3 در واقع باعث ر‌ها سازی انرژی پوزیترونی معادل 64 ٫ 8 Kcal می‌گردد که به صورت اشعه کاما ازاد شده که این انرژی باعث درمان می‌شود.
اکسیژن درمانی و اوزن درمانی
اکسیژن درمانی در حال ورزش و درمان سندرم خستگی مزمن
نسل جدید به دلیل آلودگی هوا، آلودگی‌های تغذیه‌ای و آلودگی‌های اشعه ایی با سندرم خستگی مزمن روبرو هستند که حداقل 50 درصد از آن‌ها را درگیر کرده است. نسل جدید دیگر انرژی ندارد. به گفته دکتر علی تارات سندرم خستگی مزمن برای همیشه با اکسیژن درمانی با ورزش و در 18 جلسه این برای همیشه از بین می‌رود. البته اکسیژن درمانی در روند بهبود بیماریهای زیادی نقش مهمی ایفا می‌کند. این روش نزدیک یک قرن است بوسیله دکتر مانفرد آردن از سال 1932 در آلمان برای ورزشکاران حرفه‌ای و به عنوان یک وسیله کمک درمان برای صدمات ورزشی و عروقی و حتی در بیماران ریوی_مغزی و قلبی مورد آزمایش قرار گرفته و اثرات آن بر ورزشکاران حرفه‌ای به گونه‌ای است که مانند دوپینگ کردن با داروست، جایزه نوبل 1931 را دکتر واربرگ Dr.Warberg برای اثبات این نظریه [اغلب سرطان‌ها در محیط هایی که کمبود اکسیژن مزمن (Chronic Oxygen Starving) دارند، رشد می‌کنند]گرفت. او ثابت کرد که افرادی که در ارتفاعات هستند و از هوای سالم و تحرک ریوی کافی برخوردارند کمتر از جمعیت شهرنشین دچار سرطان می‌شوند و امروزه انواع روش‌های اکسیژن درمانی در سرطان‌های مختلف جهت درمان یا کاهش عوارض درمان در سراسر جهان استفاده می‌شود.
از اکسیژن درمانی هنگام ورزش برای این بیماری‌ها می‌توان استفاده کرد:
-آنفولانزا
-اختلالات عروقی قلبی
-نارسایی عروقی مغزی
-اختلالات روانی، استرس، دوقطبی و آلزایمر
-درمان عوارض شیمی درمانی
-مولتیل اسکلروز MS
-سرطان‌ها و کاهش عوارض داروهای آنتی بیوتیک
-بیماری‌های شبکه‌ای چشم CRA و اختلالات عدسی Cataract (آب مروارید) و کاهش عوارض بیماری قند بر چشم‌ها، کلیه‌ها و عروق اندام تحتانی
-درمان اختلالات متابولیک، درمان چربی خون و کنترل قند بیماران دیابتی
-جلوگیری از پیشرفت ضایعات ریوی که در اثر سیگار کشیدن حادث می‌شوند
درمان رایگان شیمیایی‌های حلبچه در اکسی مد
خاستگاه علم اکسیژن درمانی آلمان است. بیش از 120 سال است که آلمانی‌ها از این علم استفاده می‌کنند. آلمانی‌ها 70 سال پیش مجروحهای جنگ جهانی دوم را با ازون درمان می‌کردند. دکتر تارات می‌گوید: «زمان جنگ و بعد از بمباران شیمیایی مجروحان جنگ را که به آلمان فرستادند با همین روش ازون درمانی کردند. ما هم با افتخار اعلام کردیم مجروحان شیمیایی حلبچه را رایگان درمان می‌کنیم. من می‌دانم چه دردی می‌کشند، چون خودم هم آنجا بودم و از نزدیک با درد و رنج آن‌ها آشنا هستم. موارد شیمیایی را با اکسیژن درمانی پر فشار می‌توان درمان کرد. مردم ما هنوز اکسیژن درمانی و اثرات شگفت انگیز آن در درمان بیماری‌ها را نمی‌شناسند. تا می‌گویی اکسیژن درمانی فکر می‌کنند یک ماسک است که به یک کپسول وصل است و قرار است خیلی از بیماری‌ها را درمان کند. در صورتی که این روش اکسیژن درمانی با فشار بالاست و با جریان بالا و به صورت چند مرحله‌ای انجام می‌شود. البته در یکی دو سال اخیر هم پزشکان و هم مردم توجه خوبی به این علم نشان داده اند. درست مثل روزهای اولی است که ام آر آی به ایران آمد. هنوز مردم نمی‌دانند درست قرار است چه اتفاقی بیفتد ممکن است کمی طول بکشد، اما قطعا این روش با استقبال خوبی از طرف مردم مواجه می‌شود»لینک منبع

مطلب اکسیژن درمانی و اوزن درمانی در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :اکسیژن درمانی و اوزن درمانی
http://mofidestan.ir/%d8%a7%da%a9%d8%b3%d9%8a%da%98%d9%86-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d9%8a-%d9%88-%d8%a7%d9%88%d8%b2%d9%86-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d9%8a/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :